fbpx
Podsumowanie naboru na medycynę w 2020 roku ?>

Podsumowanie naboru na medycynę w 2020 roku

Nabór na studia medyczne zawsze wzbudza duże zainteresowanie. Każdy zadaje sobie pytanie, na którą uczelnię najłatwiej będzie się dostać na medycynę? Gdzie będą najniższe progi punktowe, a gdzie będzie najwięcej chętnych na kierunek lekarski? Na niektóre z tych pytań bardzo łatwo odpowiedzieć, ale niestety nie na wszystkie.

Gdzie najłatwiej dostać się na medycynę? Odpowiedź brzmi: to zależy. Najtrudniej dostać się na te uczelnie, gdzie jest najwięcej chętnych na jedno miejsce. A to dotyczy tych uczelni, które znajdują się najwyżej w rankingach, np. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich czy Gdański Uniwersytet Medyczny.

Na której uczelni są najniższe progi? To jest właśnie to trudne pytanie. Jak na pewno każdy przyszły kandydat na medycynę wie, każda uczelnia wymaga innych przedmiotów zdawanych na maturze, a następnie w inny sposób przyznaje punkty. Bardzo często jest możliwość wyboru między przedmiotami o równej wadze, lub o poziomie zdawania przedmiotu.

Co polecamy? Zawsze zapoznajcie się wymaganiami uczelni, na którą chcecie startować i sprawdźcie, gdzie Wasze wyniki wypadają najkorzystniej. Niezależnie jednak gdzie najłatwiej jest dostać się na medycynę – zawsze wymaga to bardzo dobrego wyniku na maturze, dlatego uczcie się pilnie – najlepiej na naszych kursach w Ratajczuk-Edukacja, a wszystkie uczelnie staną przed Wami otworem.

Progi punktowe na poszczególnych uczelniach w 2020 roku -> link


Ratajczuk - Edukacja: kursy z biologii i chemii. Przygotowanie do matury 2019 i 2020.