Rok przerwy Ratajczuk Edukacja ?>

Rok przerwy Ratajczuk Edukacja

Każdy wie, że niełatwo dostać się na studia medyczne. Niewiele osób ma też przyjemność WYBRAĆ, na której uczelni chce studiować. Często zdarza się, że zanim zostaniemy przyjęci na studia medyczne, musimy poprawić maturę, bo nie udało nam się niestety dostać na uczelnię w pierwszym roku. Nie jest to jednak nic złego – to, że nie zostaliśmy przyjęci na studia w jednym roku, nie skreśla naszych szans w przyszłości.

Co jednak robić w czasie tego roku przerwy? Tysiące absolwentów szkół średnich musi odpowiedzieć sobie na to pytanie, a my podpowiadamy jakie są możliwości!

Po pierwsze, możemy złożyć dokumenty na rekrutację na inne studia, które mogą okazać się przydatne w przyszłości, jak m. in. biologia, chemia, farmacja, biotechnologia, fizjoterapia oraz wiele innych. Oczywiście – żeby dostać się na jeden z tych kierunków należy mieć odpowiedni wynik maturalny, jednak w związku z większa liczbą miejsc, może być łatwiej się na nie dostać.

Po drugie, możemy w czasie tego roku podjąć pracę – wiele firm chętnie zatrudnia osoby młode. Oczywiście – jeśli mamy taką możliwość, najlepiej zatrudnić się w miejscu związanym z branżą medyczną, jak np. przychodnia, laboratorium lub inne. Najpewniej nie będziemy mieli bezpośrednio zadań związanych z wymarzonym zawodem, ale możliwość obserwowania codzienności w danym miejscu pracy może być bardzo pomocne przy podjęciu ostatecznej decyzji.

Po trzecie, możemy poświęcić ten czas na podróże, rozwijanie różnych pasji i spędzanie czasu na powtórkach do matury. W końcu jest to wiedza, którą już posiadamy, a którą musimy przez ten rok pielęgnować.

Możliwości jest oczywiście wiele więcej, te wymienione przez nas są jednak najczęściej wybieranymi.
Niezależnie od tego, która drogę wybierzecie zachęcamy do tego, aby powtórki robić razem z nami! Regularne zajęcia pod czułym okiem egzaminatorów maturalnych pomogą Wam nie zboczyć z celu, jakim jest… MEDYCYNA. Zapraszamy!


Ratajczuk - Edukacja: kursy z biologii i chemii. Przygotowanie do matury 2019 i 2020.