Technologia i medycyna ?>

Technologia i medycyna

Nowe technologie:

Nie da się ukryć, że postęp technologiczny postępuje w zawrotnym tempie. Już prawie wszystko możemy zrobić przy użyciu urządzeń elektrycznych, a każdego dnia powstają kolejne możliwości. Można więc śmiało stwierdzić, że technologia wkroczyła już we wszystkie kategorie naszego świata.

Kiedy technologia spotyka się z medycyną:

Choć na pewno wiele można zarzucić wszechobecnej technologii, to jedno trzeba przyznać – w wielu przypadkach zastosowanie wynalazków świata technicznego może uratować – i ratuje, ludzkie życie. Mowa nie tylko o specjalistycznych przyrządach do badań, czy maszynach, które pomagają rozwijać badania naukowe. W ostatnim czasie przeprowadzono w naszym kraju kilka operacji z zastosowaniem nowej technologii, którą jest rozszerzona rzeczywistość. W czasie zabiegu lekarz wykorzystuje gogle Microsoft HoloLens – obraz, który widzi prowadzący operację jest taki sam, jak w przypadku zwykłych okularów, jednak dodatkowo istnieje możliwość wyświetlenia hologramu naczyń pacjenta. Zdaniem samych lekarzy, ułatwia to nie tylko planowanie operacji, ale także stanowi wsparcie w czasie samego zabiegu.

Technologia (w) przyszłości:

Choć już teraz w medycynie stosowane jest wiele rozwiązań wspomaganych technologią, to w przyszłości najpewniej będzie ich jeszcze więcej. Od dłuższego czasu lekarze i inżynierowie współpracują ze sobą blisko, w celu tworzenia kolejnych połączeń tych dwóch dziedzin. Oczywiście żadna maszyna, nieważne jak precyzyjna, nie zastąpi lekarza, ale może stanowić znaczące wsparcie w trosce o nasze życie i zdrowie.

Takie zestawienie, to czysty dowód, że praca lekarza to nie tylko badania, operacje i dyżury. To zawód wymagający ciągłego rozwijania swoich zdolności i wiedzy – zawsze znajdzie się coś nowego do nauczenia. Co więcej, wiedza medyczna połączona z kreatywnością i ciężka praca mogą mieć swoje bezpośrednie przełożenie na rozwój medycyny – a co za tym idzie, lepsze wsparcie dla życia.

Jeśli więc marzysz o przyszłości jako lekarz, weterynarz, pielęgniarka czy stomatolog – zapisz się nasz kurs. To pierwszy krok do wymarzonej kariery. Sprawdź naszą ofertę w swoim mieście i zapisz się już dziś!


Ratajczuk - Edukacja: kursy z biologii i chemii. Przygotowanie do matury 2019 i 2020.