Studia medyczne – jak dostać się na wymarzony kierunek? ?>

Studia medyczne – jak dostać się na wymarzony kierunek?

Wybierasz się w przyszłości na studia medyczne? W takim razie na pewno świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak stresujący proces jeszcze przed Tobą. Na rok akademicki 2018/2019 przygotowano około 4600 miejsc na studiach stacjonarnych w języku polskim – kierunek lekarski (to około 300 więcej, niż w poprzednim roku), a mimo to na niektórych uczelniach o jedno miejsce ubiegało się nawet 42 kandydatów.

Wyniki matur

Tegoroczne wyniki matur wyraźnie pokazują, że wymagania stawiane przed kandydatami na studia medyczne są coraz wyższe. Wiele osób nie rezygnuje jednak z marzeń i postawionych sobie celów, i decyduje się na poprawianie egzaminu maturalnego i ponowne podejście do rekrutacji. Tym sposobem, liczba kandydatów na studia medyczne wzrasta ponownie, a razem za nią progi punktowe.

Przedmioty wymagane

Większość uczelni w rekrutacji na studia medyczne decyduje się na przedmioty punktowane na biologię i chemię (na poziomie rozszerzonym oczywiście). Zdarza się jednak, że uczelnie wymagają trzeciego przedmiotu – matematyki (na jednym z poziomów) lub fizykę. Częściej jednak spotkamy się z możliwością podania wyniku z rozszerzonej matury z matematyki zamiast wyniku z chemii. Takie zróżnicowanie na uczelniach przekłada się na to, że ciężko jest bezpośrednio porównać, na której z nich próg był wyższy, a na których niższy. Do miast wymagających więcej niż dwa przedmioty na studia medyczne, należą między innymi Kraków, Olsztyn czy Łódź. Natomiast chemię możecie wymienić na matematykę lub fizykę między innymi w Białymstoku, Poznaniu i Szczecinie.

Wybierając więc przedmioty zdawane na maturze warto wcześniej przejrzeć wymagania uczelni, które nas interesują. Pamiętajcie też, że te decyzje będą miały bezpośredni wpływ na waszą przyszłość.

Zapisz się na kurs!

Nie chcemy Was się jednak zniechęcać – jesteśmy świadomi, że ciężka i systematyczna praca stanowi ogromną część sukcesu, czego dowodem są liczne wiadomości, które otrzymaliśmy od naszych absolwentów w tym roku po zakończeniu rekrutacji. Dlatego, jeśli naprawdę zależy Ci na tym, żeby iść na studia medyczne, zapisz się na nasz kurs! Uzupełnij formularz zgłoszeniowy i zarezerwuj miejsce!

Ratajczuk - Edukacja: kursy z biologii i chemii. Przygotowanie do matury 2019 i 2020.